Workshopy

Všechny workshopy proběhnou v divadelním sále Meet Factory. Připraveno ve spolupráci s Red Bull Music Academy, Ableton, Disk Multimedia a Easterndaze.

Pátek 22.4. od 18.00

Turečtí vizuální umělci Candas Sisman a Denis Radev jsou bývalí spolužáci. Zabývají se zkoumáním a vývojem softwaru a technik pro umělecké, experimentální a performativní projekty. Na Sperm festivalu předvedou svůj audiovizuální set s hudebním doprovodem Utku Tavila and Giray Gürkala a v rámci workshopu pohovoří o svých nedávných projektech, např. o velkolepém video-mapping projektu Yekpare, popisujícím osmitisíciletou historii Istanbulu.

http://www.csismn.com/

Neděle 24.4. od 16.00

Red Bull Music Academy Infosession

Aplikační fáze na letošní RBMA v Madridu je posunuta až do konce dubna, proto neváhejte přijít vyzvědět od českých i zahraničních umělců, kteří se již akademie účastnili zač je toho loket a jak se dostat na jednu z nejprestižnějších a nejopěvovanějších hudebně-vzdělávacích akcí ve světě. Osobní zkušenosti předají dva bývalí učastníci - slovenský producent Tomáš Ferko aka "Teapot" a český dj, producent a Mr. X pro Red Bull Music Academy Ondřej Hlaváček aka "Nailer"

http://www.redbullmusicacademy.com

Ableton představuje

V rámci Ableton workshopu vás slovenský producent Teapot seznámí se svou hudební produkcí v software Ableton. Prozradí vám své postupy, tipy a triky při analýze svého projektu. Seznámí vás s principy jeho přístupu k live setu i tvorby tracku ve studiu. Nezapomene na Max for live a nově vzniklé Ableton User Groups Czech a Slovakia. Jeho kreativní přístup bude jistě inspirativní pro všechny z vás, kteří Ableton používáte pro svoji hudební produkci. Samozřejmostí bude prostor pro vaše dotazy, nejen o Ableton.

http://www.ableton.com

Easterndaze Presentation

Představení projektu Easterndaze (audio rešerše, rozhlasové pořady, koncerty, web, sampler, atd). Současná východoevropská scéna – žánry, labely, situace). Mladý talent Montgomery Clunk promluví o své tvorbě a rumunské scéně. 50 návštevníků získá sampler Easterndaze zdarma.

http://www.easterndaze.net

Panelová diskuze: Překračování stínu aneb Česká hudební scéna v zahraničí

Proč se nedaří českou hudbu prosadit za hranicemi naší republiky? Jaké strategie zvolit? Může pomoci knír? Které žánry představují potenciálně lukrativní vývozní artikl? Existuje něco jako lokální charakter hudby? A vzniká v Česku vůbec muzika, která by stála za nadnárodní distribuci? Na tyto a další otázky se v patřičně (ne)zklidněné diskuzi budou snažit odpovědět hosté z řad renomovaných hudebních publicistů, dramaturgů i zástupců labelů.

Moderátor:
Aleš Stuchlý

Potvrzení hosté:
Karel Veselý (Aktuálně.cz)
Pavel Turek (Respekt)
Tomáš Turek (ČRo-Wave)
Šimon Šafránek (Instinkt; The Fakes)
Lucía Udvardyová + host (Eastern Daze)