Sperm Fesitval is back!

Po roční absenci se vrací pražský svátek aktuálního umění, hudby a vizuální kultury Sperm Festival. Od pátku 23. dubna do neděle 25. dubna 2010 budete mít v prostorách smíchovské MeetFactory možnost zažít několik desítek hudebních vystoupení, audioviuzálních představení, projekcí a workshopů. V roli headlinerů vystoupí nerd elektro král Dan Deacon se svojí hutnou a zábavnou one man show, indie popoví písničkáři Why?, ceněný Pantha du Prince nebo trojice Vladimír 518, Ondřej Anděra a David Vrbík s audiovizuální projektem o architektuře SPAM - Karel Gott Prager. Dále se představí brooklynské experimentální duo High Places, ozvučování filmu Orlakovy ruce dvojicí Floex a Líba a nebude chybět výlet do temných zákoutí současné taneční scény. Zde se poprvé v České republice představí britský vizionář dubstepu jménem Boxcutter nebo agilní český label Owntempo. Ve filmové sekci vás pod kurátorskou taktovkou Bio Oko čeká například projekce filmů All Tomorrow Parties nebo Nerdcore for Life.

                           

Novinky

V roce 2013 se festival neuskuteční – 20.02.2012

Sperm Festivalu se v roce 2013 ve formě jaké jej znáte z předešlých let neuskuteční. Nicméně nesmutněte - chystáme pro letošek několik menších akcí - detaily brzy.

Začínáme! – 21.04.2011

Přípravy na festival jsou v plném proudu – architekti staví a dekorují, light designéři tahají kabely a věší světla, bedňáci navážejí techniku, všichni věší projektory a dekorace a těší se na první první zítřejší workshop Candase Sismana a Denise Radeva od 18.00 a následný koncert skupiny Forma k filmu Erotikon od 19.30, kteří festival zahajují.

Představujeme doprovodný program – 19.04.2011

Sperm festival nereflektuje pouze aktuální hudební trendy, ale dbá i na svou edukativní část. V rámci doprovodného programu nabízí hned několik zajímavých přednášek a workshopů. Už v pátek od 18.00 představí své práce turečtí vizualisté Candas Sisman a Denis Radev, to hlavní ale přijde v neděli. Od 16.00 se můžete dozvědět více informací o hudebně-vzdělávací aktivitě Red Bull Music Academy, zjistit, jak pracuje s hudebním softwarem Ableton hudebník Teapot a jeho tvůrci či se dozvědět více o projektu Easterndaze mapující východoevropskou hudební scénu. Celý večer vyvrcholí panelovou diskusí na téma Překračování stínu aneb Česká hudební scéna v zahraničí s účastí spousty zajímavých hostů.

Candas Sisman + Denis Radev – 13.04.2011

Na festival zavítají mj. turečtí vizualisté Candas Sisman a Denis Radev, kteří společné s dalšími hudebníky připraví velkolepou site-specific "podívanou", a to hned v pátek 22. dubna. Všichni a/v freaks sem!

Architecture in Helsinki vydávají desku a míří na Prahu – 08.04.2011

Příští týden vydává australský indie-popový spolek Architecture in Helsinki po dlouhých čtyřech letech svojí čtvrtou řadovou desku "Moment Bends". V rámci následného turné se premiérově představí také v Praze - stane se tak o velikonočním pátku, 22. dubna v MeetFactory na letošním Sperm Festivalu.